BASI Pilates

BASI Pilates nedir?

Pilates, her bir egzersizin çok kez tekrarı yerine daha az sayıda, kontrollü ve belirli bir biçim içinde uygulanması tercih edilen bir metodtur. Pilates’in yaratıcısı Joseph Pilates, vücut ve zihin koordinasyonu için 500’den fazla belirli egzersiz tasarlamıştır. Joseph’e göre zihinsel ve fiziksel sağlık birbiri için gereklidir.

BASI Pilates,1989 yılında Pilates Uzmanı Rael Isacowitz tarafından Amerika’da kurulmuştur. Açılımı Body Arts and Science International® (Uluslararası Beden Sanatı ve Bilimi) hem akademinin ismi hem de BASI’nin Pilates Eğitmeni yetiştirme yaklaşımının bir teyididir.

Misyonu Joseph ve Clara Pilates’in başlattığı işi koruyup sürdürerek, yüksek kalibreli eğitmenler yetiştirmektir.

Mezunlari, dünyanın en yetenekli ve profesyonel eğitmenleri olarak kabul edilen BASI Pilates; Joseph Pilates’in çalışmalarından yola çıkarak, güncel, kapsamlı ve derinlemesine fonksiyonel insan hareketleri üzerine eğitim sunmaktadır. Eğitim programları yoğundur, bunun amacı potansiyel her öğrenmenin içindeki en iyi özellikleri ortaya çıkarmaktır.

1.Dünya Savaşı yıllarında Joseph Pilates’in yatalak durumda olan yaralı askerleri rehabilite etmek için geliştirdiği egzersizlerden oluşan Pilates, günümüze kadar etkisi kanıtlanmış bir egzersiz metodudur. BASI Pilates, klasik repertuarı ve Joseph Pilates’in filozofisini korur ve buna bilimsel bilgi ve bugünün tecrübesi ile destekleyici olur.

BASI Pilates’in en temel amacı sağlıklı yaşamdır.