Deniz’in sana nasıl faydası dokunabilir?

1-Deniz kimdir? Pilates metodu ve uzmanlık alanları nelerdir?

 

Mersin’de doğdum. 33 yasindayim. Evliyim. Eşim Hollanda’lı. Amsterdam’da yaşıyorum. Psikoloji ve Çağdaş dans olmak üzere iki bölüm bitirdim. Dans okurken artan Skolyoz ağrılarıma iyi geldiği için Pilates derslerine başladım. Metodun çok etkili olduğunu kendimde gördükten sonra öğretmek için büyük bir inanç ve heyecanla BASI Pilates bünyesinde Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Sertifikasyonuna katıldım. Akademiden mezun olup eğitmenliğimi aldim. 2015 yılından beri bu alanda calisiyorum. 2017-2019 yılları arasında Istanbul Bomonti’de ‘Change with Pilates’ mottosu üzerinden öğrencilerime her beden ve ihtiyaca yönelik kişiye özel tasarlanmış dersler verdim. 

 

?BASI (Body Arts & Science International) Pilates metodu ile beden-zihin bütünlüğünün dengesi üzerine dersler veriyorum. 

 

?Derslerimde sağlıklı omurga hizalanması üzerinden duruş, kasları güçlendirme, esnetme, dayanıklılık ve tüm beden çalışması üzerinden temel, orta ve ileri şeklinde ders sayısıyla orantılı olarak ilerlemeye dayalı mat Pilates egzersizleri öğretiyorum. 

 

?Uzmanlık alanlarım: Doğum öncesi ve sonrası, kemik erimesi, Skolyoz, Kifoz, Hiperlordoz gibi omurga üzerine, kalça ve diz eklemi, omuz problemleri üzerine rehabilitasyon amaçlı çalışmak isteyenler de benimle iletişime geçebilir.   

 

2-Deniz’in sana nasil faydası dokunabilir?

 

Pilates metodunun en güzel yani yaş ve ihtiyaca bağlı olarak egzersizlerin adapte edilebilir olmasi. Genç yaşlarda masa başı çalışan kişiler aktif olmak, postürünü düzeltmek ve sağlıklı bir şekilde fitness yapmak isterse Pilates seçebilir. 

 

İleri yaşta bir kişi, kemik erimesini yavaşlatmak ve olasi sakatlıkların önüne geçmesi icin gerekli kas ve kemik sağliğinin korunmasi icin Pilates’i seçebilir. 

 

Herhangi bir sakatlik sonrasi genç ya da ileri yaştaki bir kişi rehabilitasyon amacli da Pilates’i seçebilir.

 

Kronik bel, boyun, sırt, omuz, diz ağrilari olan kişiler, tüm bedeni çalıştıran Pilates metodunu seçip bu ağrilarini egzersiz yaparak iyileştirmeleri ve iyileşmeyi öğrenmeleri mümkün. 

 

Pilates, kadın bedenini doğuma hazırlandığı gibi, doğum sonrasi bedeni ve zihni pozitif yönde iyileştirir.

 

Atletik performans gösteren kişiler; koşucular, dansçılar, tenisçiler, futbolcular, basketbolcular, kayakcilar vb. Pilates metodu ile performans öncesi doğru ısınmak, güçlenmek, esnemek, sakatlanmamak ve uzun süre hayatlarında bu performansı gösterebilmeleri için Pilates metodunu seçebilirler. 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *